VýukaProfesionální zázemí, zkušení instruktoři

Realizace výukových turnusů je flexibilně uzpůsobena jednak počtu přihlášených účastníků, ale také rozsahu požadované úrovně výuky teorie i praxe. V minimalistické verzi lze vše vtěsnat do jediného dne, nicméně ideální je minimálně dvou až třídenní turnus, především vzhledem k potřebě co největšího počtu odjetých ostrých kilometrů.

Formulová škola HKC pochopitelně disponuje i kolektivem zkušených instruktorů, techniků a mechaniků, kteří jsou připraveni předávat účastníkům své znalosti a dovednosti s maximální mírou individuálního přístupu.

K dispozici je dále mobilní učebna pro výuku teorie a závodní technologie, která je vybavena audiovizuální technikou, výpočetní tehnikou pro analýzu telemetrických dat a dalšími pomůckami. Kapacita učebny je maximálně 8 účastníků v jednom turnusu.
Seznámení s tratí, volba stopy, brzdné body

Obecně je výuka složena z teoretického úvodu, v němž jsou účastníci seznámeni se všemi pravidly chování na závodní dráze, se sportovními řády, významem vlajkové signalizace a dalšími nezbytnými informacemi. Následuje teorie sportovní jízdy, která zahrnuje seznámení s profilem a charakteristikou trati, volbu optimální stopy, určování a dodržování brzdných bodů a mnoho dalších informací. Poté, už napůl v učebně a napůl v boxech přímo u vozidel jsou účastníkům předávány konkrétní informace o závodní technice, o technologiích, telemetrii, o zvláštnostech v ovládání jednotlivých strojů a další podrobnosti.


Ostré kilometryza volantem